Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Base Type | E40 |
| Light Color | Warm White |
| Warranty | 1 Year |
| Color Temperature | 3000K |
| Dimmable | Yes |
| Wattage | 50W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Current Rating | 1 A |
| Power | 18W |
| Core Material | Ferrite |
| Current | 0.15A |
| Voltage | 220V |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Mounting Type | Through-Hole |
| Start Method | Instant Start |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Voltage | 220V |
| Lamp Compatibility | Fluorescent Lamps |
| Start Method | Instant Start |
| Certification | ISI |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Current Rating | 1 A |
| Power | 18W |
| Core Material | Ferrite |
| Current | 0.15A |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Mounting Type | Through-Hole |
| Voltage | 220V |
| Start Method | Instant Start |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Current Rating | 2 A |
| Power | 18W |
| Core Material | Copper |
| Current | 0.2A |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Mounting Type | Through-Hole |
| Voltage | 220V |
| Start Method | Instant Start |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Lamp Compatibility | Fluorescent Lamps |
| Voltage | 220V |
| Start Method | Instant Start |
| Certification | ISI |
| Color | Grey |
| Brand | Liton |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Ballast Type | Magnetic Ballast |
| Lamp Compatibility | Fluorescent Lamps |
| Voltage | 220V |
| Start Method | Instant Start |
| Certification | ISI |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 250W |
| Ballast Type | Flourescent Ballast |
| Voltage | 220-240V |
| Start Method | Instant Start |
| Brand | Space Lite industries |
| Country of Origin | Made in India |
In order to cater to our customer demands,we have developed a premium quality range of sodium vapour ballast which are available in 150,250 and 400W
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Base Type | E40 |
| Wattage | 50W |
| Light Color | Warm White |
| Warranty | 1 Year |
| Color Temperature | 3000K |
| Dimmable | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Current Rating | 1 A |
| Power | 18W |
| Core Material | Ferrite |
| Current | 0.15A |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Voltage | 220V |
| Start Method | Instant Start |
View Complete details