Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 100 W |
| Ingress Protection | IP65 |
| Housing Material | Aluminium |
| Light Color | Cool White |
| CCT | 6500 K |
| Mounting Type | Hook suspended type |
| Voltage | 220–240 V |
| Diffuser Material | Toughened Glass |
| CRI | 80 |
| Body Color | Grey |
We have a wide range of industrial well glass fitting made out of aluminium die cast housing with toughened glass to withstand industrial temperature and enviornment.compatible for LED and conventional lamps too
View Complete details