Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 18 Piece
Product Brochure
| Number of Terminals | 1 |
| Brand | National |
| Is It Water Proof | Non Water Proof |
| Shape | Rectangular |
| Color | Off White |
| Usage/Application | Electric |
| Dimensions | 300x20/x125 mm |
| Size | 300x200x125mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Number of Terminals | 4 |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | 65 |
| Color | off white |
| Thickness | 4mm |
| Usage/Application | street light pole |
| Country of Origin | Made in India |
| brand name | national |
NATIONAL MAKE FRP JUNCTION BOX WITH ALUMINIUM BUS BAR STATION
View Complete details
Minimum Order Quantity: 30 Piece
Product Brochure
| Number of Terminals | 4 |
| Is It Water Proof | Water Proof |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| IP Rating | IP65 |
| Size | 200x140x100 mm |
| Material | FRP |
| Product Brand | National |
We are engaged in Offering wide range of Quality Products to our Clients, our Range of Products are really appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Brand | National Make |
| Size | 6X4inch |
| Dimensions | 150x125x100 mm |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP55 |
| Color | White |
| Material | FRP |
| Country of Origin | Made in India |
In order to cater demands from our valuable customers we have wide range of SMC junction pole boxes of NATIONAL Brand which are highly durable and powder coated.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 24 Piece
Product Brochure
| Brand | National Make |
| Shape | Rectangular |
| Features | Weatherproof |
| Color | White |
| Size | 250x200x100 mm |
| IP Rating | IP55 |
| Material | FRP |
| Voltage | 450V |
In order to cater demands from our valuable customers we are engaged in providing high quality smc/frp pole boxes which meets industrial standards and high durability of NATIONAL make
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Connection Type | 2 Way |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Shape | Square |
| Features | Waterproof |
| Color | White |
View Complete details
| Material | FRP |
| Shape | Rectangle |
| Size | 300X200X125MM |
| Ingress Protection | IP65 |
| No Of Ways | 1 Way |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Cover Type | Hinged |
| With Terminal Block | Yes |
| Color | Ivory |
View Complete details