Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO |
| Beam Angle | 120 |
| Power | 250/400W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Casting aluminium |
| Lighting Type | High Intensity Discharge |
| Input Voltage | 220-240V |
| Warranty | 1 year |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Light Color | Cool Daylight |
| Body Material | Ceramic |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Voltage | 12 V |
View Complete details
| Brand | ASTRO LED Lights |
| Power Consumption | 20W |
| Shape | Rectangular |
| Tube Base Type | T5 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Certification | ISI CE RoHS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Shape | Round |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP33 |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 5W |
View Complete details
| Voltage | 415V |
| Start Method | Instant Start |
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Brand | SURIYA |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 05 Piece
| Wattage | 200W |
| HID And Fluorescent | HID |
| Country of Origin | Made in India |
HPSV/MH HIGHBAY FITTING WITH GEAR BOX
View Complete details
| Wattage | 10 W |
| Install Style | Surface Mounted |
| Body Material | Aluminum |
| Usage/Application | Electric Light |
| Brand | Astro Led Light |
| Lighting Color | Warm White |
| Type Of Light Application | Tubelight |
| IP Rating | IP33 |
| Certification | ISI |
Assisted by our team of hardworking professionals, we are indulged in offering an extensive gamut of 1000 watt Halogen Light Fitting.
Halogen Light Fitting
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 5W |
| Shape | Round |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP33 |
| Size/Dimensions | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 5W |
| Shape | Round |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP33 |
| Size/Dimensions | Standard |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details