Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Material | Metal |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 3 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Shape | Square |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 6W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Color Temperature(CCT) | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Body Material | Aluminum |
View Complete details
| Color Temperature(CCT) | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Body Material | Ceramic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 3 W |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP33 |
| Color Temperature | 2700K |
| Material | Metal |
| Light Color | Cool Daylight |
| Certification | ISI |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Wattage | 3 W |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP33 |
| Certification | ISI |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 3 W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Material | Polycarbonate |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP33 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 3 W |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Material | Metal |
| Certification | ISI |
| Voltage | 50 W |
| IP Rating | IP33 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 3 W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP33 |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 6 W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP33 |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details