Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 80-270V ac |
| Usage/Application | Indoor |
| Model Name/Number | V-105 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI, RoHS |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Body Material | Metal |
| Color | Cool White |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 40W |
| Shape | V-109 |
| Voltage | 80-270V AC |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Certification | ISI, RoHS |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years warranty |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Body Material | Metal |
| Color | Pure White |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Wattage | 22W |
| Voltage | 80-270V AC |
| Usage/Application | Indoor |
| Model Name/Number | V-107 |
| Shape | Square |
| Lighting Color | 3 in 1 colour cool white / Natural white / Warm white |
| Certification | ISI, RoHS |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Lumen Output | 140 lumens per watt |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Body Material | Metal |
| Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Wattage | 24W |
| Voltage | 80-270V AC |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | CE, RoHS, ISI |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 8Watts |
| Lighting Color | Pure White |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Astro Led Light |
| Voltage | 80-270V AC |
| Model Name/Number | V-103 |
| Certification | RoHS, ISI |
| IP Rating | IP40 |
| Color | Pure White |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Cut Out | 100x100 mm |
| Warranty | 2 years |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Metal |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 12 W |
| Lighting Color | Pure White |
| Shape | Square |
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Astro Led Light |
| Voltage | 80-270V AC |
| Model Name/Number | V-104 |
| Certification | ISI, RoHS |
| IP Rating | IP33 |
| Color | Pure White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Wattage | 18W |
| Voltage | 80-270V AC |
| Usage/Application | Indoor |
| Model Name/Number | V-106 |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI, RoHS |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Body Material | Metal |
| Color | Cool White |
View Complete details