Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 20W |
| Body Material | Plastic |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Weather Proof |
| Item Code | 001 |
| Size | 24x36x12 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Indoor |
| Type | 15w Led Bulb |
| Wattage | 3 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 5W |
| Length | 1 Feet |
| Color Temperature | 3000K |
| Material | Metal |
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 3 W |
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface | Finished |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Usage | Industrial |
| Wattage | 3 W |
View Complete details
Product Brochure
| Light Color | Cool White |
| Length | 2 Feet |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 2700K |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Power Consumption | 6 W - 10 W |
| Tube Base Type | T5 |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Astro LED Light |
View Complete details
Product Brochure
| Length | 4 Feet |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Tube Base Type | T5 |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Astro Led Light |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| IP Rating | IP40 |
View Complete details