Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Number
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Beam Angle | 120 |
| Power | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium die cast |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Warehouse |
| Brand | ASTRO LED lights |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium Die cast |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240V |
| Features | Waterproof |
| Lumen | 140lumens |
| Color Temperature | 6500K |
| Protection | IP65 |
| Power Factor | 0.95 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 30 Piece
Product Brochure
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Astro Led Light |
| Beam Angle | 180 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Casting |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240V |
| Features | Waterproof |
| Color Temperature | 6500K |
| Power | 150W |
View Complete details
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Astro Led Light |
| Body Material | Aluminium die cast |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240V |
| Warranty | 2 years warranty |
| Led Model | Back choke flood light |
| Power | 20W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Body Material | Aluminium Die Casting |
| Power | 200W |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220-240V |
| Features | Waterproof |
| Surge Protection | >5KV |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Description:-
In order to cater the numerous necessities of the patrons, we have been able to provide a wide range of long lasting and durable.
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED Lights |
| Power | 50/100/150/200/300 W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium die cast |
| Led Model | 5050 lens LED |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Astro Led Light |
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 300 W |
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Power | 50W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium die cast |
| Led Model | Back choke flood light |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 15 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium die cast |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Power | 300W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium die cast |
| Led Model | Back choke flood light |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240V |
| Warranty | 2 years warranty |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Power | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium die cast |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240V |
| Warranty | 2 years |
| Temperature | 6500K |
| Available Watts | 30/50/100/150/200/300/400/500/600W |
| Color Temperature | 6500K |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Country of Origin | Made in India |
In order to cater the numerous necessities of the patrons, we have been able to provide a wide range of long lasting and durable LED flood Lights.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Pieces
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor Lighting |
| Brand | Osram |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminium Die Casting |
| Input Voltage | 220-240V |
| Features | Waterproof |
| Lumen | 140lumens |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Factor | 0.95 |
| Country of Origin | Made in India |
In order to cater the numerous necessities of the patrons, we have been able to provide a wide range of long lasting and durable LED Flood Lights.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | ASTRO LED lights |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power | 50W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240V |
| Warranty | 2 years |
| Lumen | 140lumens |
| Color Temperature | 6500K |
| Protection | IP65 |
| Power Factor | 0.95 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Body Material | Aluminum Die Cast |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Astro Led Light |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Warranty | 2 years |
| Available Watts | 30/50/100/150/200/300W |
| Power | 300 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Type | Automatic |
| Number of Poles | 4P |
| Feature | Complete touch proof design |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details