Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP65 |
By leveraging upon our extensive market knowledge, we provide the best array of LED flood lights
View Complete details
Minimum Order Quantity: 05 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | AL-HB-100W |
| Brand | ASTRO LED LIGHTS |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Casting aluminium |
In order to cater to increasing demand from our valued customers, we bring to you our highly durable, long lasting and economical LED Highbay lights for outdoor purposes.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
| Type | Finished |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | Commercial |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Light Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Surface | Polished |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Frame Color | Black |
| Light Color | White |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
View Complete details
View Complete details