Kalbadevi, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DUHPS4881R1ZE
Call 07942799305 78% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 40-80W |
| Install Style | Suspended |
| Base Type | E27, E40 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Finishing | Anodized |
| Dimensions (Length, Width, Diameter) | 20 inches reflector size along with upper handle(ghanti) |
With the assistance of our dedicated team of professionals, we are providing a premium quality range of CFL High Bay Fixture. 20 inch Reflector size done with buffing
View Complete details
| Fixture Type | Double and single batten type |
| Wattage | 20W/40W |
| Length | 4 ft |
| Color Temperature | 6500 K |
| CCT | 5700 K |
| Dimmable | No |
| Input Voltage | 230 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Polycarbonate |
| Mounting | Surface |
| Light Color | Cool White |
| Ingress Protection | IP65 |
| CRI | 80 |
| Warranty | 2 Years |
| Driver Type | External |
LED WEATHERPROOF INDUSTRIAL BATTEN FITTING WITH MILKY DIFFUSER LED TUBE AND PHILIPS DRIVER
View Complete details